Powoli startujemy…

Pierwszy wpis na mojej stronie genealogicznej, stronie poświęconej genealogii rodzinnej. Historią szeroko pojętej rodziny zajmuję się od 2010 roku. Do tej arcyciekawej podróży w przeszłość zainspirował mnie osobisty szwagier (dziękuję Przemku), który kilka lat temu pokazał mi jak łatwo udało się mu zlokalizować ślad zaginionego podczas Pierwszej Wojny Światowej pradziadka naszych żon. Od tego czasu wiele się wydarzyło w moim genealogicznym życiu. Dotarłem osobiście do wielu żyjących jeszcze nestorów rodu, zrobiłem tysiące zdjęć, nagrałem dziesiątki godzin rozmów z najstarszymi, poznałem wielu kuzynów, wujków, wujków dziadków, nieskończoną ilość cudownych ludzi. Moje hobby przerodziło się w pasję, którą wciąż trwa. Chciałbym podzielić się nią z Wami. Pomóc znaleźć i swoje korzenie. Strona będzie kierowana zarówno do moich bliskich ale również do wszystkich tych, dla których miejsca odwiedzane przeze mnie są również bliskie, a historia tych miejsc jest jeszcze nieznana.

Poniżej zamieszczam najstarsze zdjęcie mojej rodziny. To jedyne, póki co mam nadzieję, na którym są moim pradziadowie Helena i Marcin wraz ze swoimi dziećmi, ich mężami i wnuczką 🙂 Zdjęcie dla mnie bardzo ważne i inspirujące. Jednoznacznie kojarzy mi się z nim motto mojej strony, słowa Alberta Einsteina

Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia.

Rodzina Szeląg

About the author

Jarek Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ma żonę i trzech synów. Pracuje od lat jako manager w firmie informatycznej. Po jednym z rodzinnych spotkań odkrył w sobie pasję genealogiczną, która owocuje szeroko zakrojonymi badaniami swojej rodziny, ale również osób, które takie badania zlecają. Interesuje się historią i etnografią terenów Sandomierszczyzny. Uwielbia fotografować stare cmentarze starając się poznać ich historię i ją udokumentować. Uczestniczy w genealogicznych forach dyskusyjnych Genealodzy (PL) i genealodzy.pl. Należy do Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego. Sympatyk idei harcerstwa.

spacer

Leave a Reply